Piszę Składam Pstrykam | Basia Jendrzejczyk » Thierry Frémaux na REGIOFUN

Thierry Frémaux na REGIOFUN

Regiofun © Basia Jendrzejczyk - piszeskladampstrykam.pl (5 of 5)

Thierry Frémaux, dyrektor Instytutu Lumière w Lyonie i dyrektor Festiwalu Filmowego w Cannes to niewątpliwie gwiazda tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN, która w pamięci pozostanie bardzo długo.

W czwartkowy wieczór mieliśmy okazję obejrzeć w Kinie Kosmos odrestaurowane filmy braci Lumière, którzy w 1895 roku zorganizowali pierwszy publiczny pokaz filmu. Niezwykłość seansu nadał Thierry Frémaux, który zaskoczył wszystkich niewątpliwą skromnością i siedząc na schodach pomiędzy publicznością komentował filmy, co zdecydowanie uatrakcyjniło ich odbiór. Trzeba przyznać, że to spotkanie było niezwykłe i chyba nikt z przybyłych nie spodziewał się takiego zaangażowania ze strony gościa. Swoją refleksją na temat kina, jego kondycji i amerykanizacji podzielił się podczas spotkania w Kinie Światowid oraz konferencji prasowej. Była to krótka wizyta, ale jakże niezwykle wartościowa dla każdego uczestnika.

Organizatorem festiwalu jest Instytucja Filmowa Silesia Film. REGIOFUN potrwa do 27 października, a w ramach niego odbędą się pokazy filmowe, spotkania branżowe, koncerty, warsztaty oraz wycieczki dla producentów.

Regiofun © Basia Jendrzejczyk - piszeskladampstrykam.pl (4 of 5)

Regiofun © Basia Jendrzejczyk - piszeskladampstrykam.pl (2 of 5)

Regiofun © Basia Jendrzejczyk - piszeskladampstrykam.pl (1 of 5)

Regiofun © Basia Jendrzejczyk - piszeskladampstrykam.pl (3 of 5)