Piszę Składam Pstrykam | Basia Jendrzejczyk » Stadion Śląski – zobacz od środka!

Stadion Śląski – zobacz od środka!

Można powiedzieć, że Stadion Śląski rodzi się w bólach, bo na efekty czekamy od lat. Udało nam się zobaczyć, co tak naprawdę dzieje się na placu budowy.

Obecnie na stadionie pracuje 135 osób, choć trzeba przyznać, że trudno to zauważyć. W środku właściwie większość jest już gotowa, trwają drobne prace wykończeniowe. Obiekt ma być oddany do użytku pod koniec 2013 roku.

Jest wykonywane uszczelnienie szczelin dylatacyjnych trybuny wschodniej, która od zawsze ciekła. Kończone są prace związane z uzupełnieniem dylatacji na trybunie zachodniej. Przy bramie nr 8 wykonywane są roboty drogowe związane z przygotowaniem parkingu. Jest już wykonana pierwsza warstwa drogi od bramy nr 1-7. Podstawowe roboty żelbetowe zostały zakończone – mówi Andrzej Bilnik, inżynier kontraktu.

Cały czas praca związana z zadaszeniem stadionu stoi, a to przez awarię „krokodyli” i trwającą ekspertyzę, która ma być gotowa do końca bieżącego roku. W związku z tym trwają obserwacje czy konstrukcja się rusza.

Stadion będzie miał nowe ogrodzenie – 3 metrowe przęsła z siatki stalowej pokryte blachą trapezową, które uniemożliwią oglądanie wydarzeń z zewnątrz. Przykładowa sztuka już znajduje się na terenie stadionu i nie wygląda atrakcyjnie, ale spełnia wymogi policji.

Czy zgodnie z deklaracją Urzędu Marszałkowskiego stadion będzie gotowy do końca 2013? Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie poczekać.

Stadion5

Stadion4

stadion3

Stadion2

Stadion1

PUBLIKACJA | portal MójChorzów.pl | 22.10.2012