Piszę Składam Pstrykam | Basia Jendrzejczyk » Reportaż „Wygrać życie”

Reportaż „Wygrać życie”

wygraczycie

Pani Jola bohaterka reportażu nawet nie podejrzewała, że jest w niej tyle siły i determinacji. A kiedy te cechy się ujawniły? Paradoksalnie w sytuacji, która wielu osobom odbiera chęć do jakiegokolwiek działania. Pani Jola zareagowała inaczej, ciężka choroba nie podcięła jej skrzydeł. Wręcz przeciwnie – wzmocniła ją.

Ból piersi spowodował, że Pani Jola wybrała się do lekarza. Badania wykazały wielotorbielowatość piersi, a to skutkowało kolejnymi badaniami, biopsją i przyszła diagnoza – rak. Po krótkim czasie pierś amputowano. Pani Jola w tych trudnych chwilach na szczęście mogła liczyć na wsparcie syna. To dla niego również nie było łatwe przeżycie, ale to on stanął na wysokości zadania i potrafił być blisko i przytulić. Okazało się, że to nie koniec problemów zdrowotnych Pani Joli. Po kilku miesiącach pojawił się ból w drugiej piersi. Wtedy Pani Jola dążyła już do jej usunięcia, byleby uratować swoje życie.

Mastektomia to trudne przeżycie dla każdej kobiety, Pani Jola również była ciekawa co ją czeka, jak będzie wyglądała po operacji. To sprawiło, że szukała w internecie zdjęć kobiet po takim zabiegu, bezskutecznie. Pani Jola postanowiła, że pokaże się innym kobietom, które zmagają się z chorobą, że można ją wygrać i trzeba walczyć. Po sesjach zdjęciowych ukazały się zdjęcia, które wnet obiegły internet i co najważniejsze wielu kobietom dały siłę do walki w tych trudnych momentach.

http://katowice.tvp.pl/22689314/18112015
http://vod.tvp.pl/23378067/19012016

Realizacja: Barbara Jendrzejczyk
Zdjęcia: Paweł Dominik
Dźwięk: Jacek Gołąb
Ilustracja muzyczna: Łukasz Kozera
Montaż: Beata Widuch
Kierownik produkcji: Grzegorz Cięciwa
Produkcja: Telewizja Katowice

EMISJA | TVP Katowice Magazyn Reporterów | 18.11.2015
EMISJA | TVP2 Magazyn Ekspresu Reporterów | 19.01.2016