Piszę Składam Pstrykam | Basia Jendrzejczyk » Grand Prix za reportaż „Matka, trzymaj się!”

Grand Prix za reportaż „Matka, trzymaj się!”

Festiwal Sztuki Faktu-11

Miło mi poinformować, że mój reportaż „Matka, trzymaj się!” zdobył Grand Prix III Festiwalu Sztuki Faktu, który odbył się w dniach 24-26 kwietnia 2015 w Toruniu.

Podczas niedzielnej gali zamknięcia wręczono najważniejsze festiwalowe wyróżnienia. Konkursowe jury w składzie: Lidia Duda (przewodnicząca), Irena Piłatowska-Mądry, Marek Miller, Mirosław Chojecki, Krzysztof Magowski przyznało następujące nagrody: w kategorii „film dokumentalny” I miejsce zdobyła Katarzyna Trzaska za „Maksimum przyjemności”, II miejsce przyznano Magdalenie Gwóźdź i Rozalii Romaniec za „Uczcie się Polski”, III miejsce zdobył Arkadiusz Gołębiewski za „Dzieci kwatery Ł”, wyróżnienie honorowe otrzymał Waldemar Wiśniewski za film „Yoshiho Umeda”. W kategorii „reportaż” Grand Prix zdobyła Barbara Jendrzejczyk za reportaż „Matka, trzymaj się!”, II miejsce otrzymał „Tarnowiec bardzo nasz” Andrzeja Buchowskiego, równorzędne wyróżnienia honorowe otrzymali: Łukasz Spisak i Małgorzata Szczepkowska za „Niesłusznie skazanych” oraz Aleksandra Grabowiecka za „Blizny Majdanu”. Laureatką nagrody za reportaż o heroicznej walce została Alina Mrowińska za reportaż „Jeszcze zaśpiewam”.

Nagrodą Prezesa TVP dla mistrza reportażu została uhonorowana Barbara Włodarczyk — dziennikarka telewizyjna, od 1985 roku związana zawodowo z TVP, w latach 2004–2009 korespondentka TVP w Moskwie, od 2010 roku komentatorka. Barbara Włodarczyk ma w dziennikarskim dorobku autorski program „Szerokie tory” (cykl reportaży o codziennym życiu w krajach byłego ZSRR), „Spojrzenia” (o krajach byłego ZSRR), „My i świat”, „Z Polski rodem”.

Galę zamknięcia festiwalu prowadzili popularni dziennikarze telewizyjni związani z TVP2: Joanna Racewicz i Michał Olszański. Niedzielny wieczór uświetnił recital znanego aktora filmowego i teatralnego Mariana Opani.

Link do Gali Festiwalu Sztuki Faktu http://katowice.tvp.pl/19847050/festiwal-sztuki-faktu

Festiwal Sztuki Faktu-10

Festiwal Sztuki Faktu-12

Festiwal Sztuki Faktu-13

Festiwal Sztuki Faktu-14

RP gala

Festiwal Sztuki Faktu-18